Prof. Dr. Ersin Öztürk

Tıp fakültesi eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak 1998 yılında mezun olan, 1974 doğumlu Ersin Öztürk, 2000 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır.

Obezite Cerrahı Prof. Dr. Ersin Öztürk

Prof. Dr. Ersin Öztürk

2005 yılında uzman, 2009 yılında yardımcı doçent kadrosuna atanmıştır. 2008 yılında bir yıl Cleveland Clinic, Ohio/ABD’de Kolorektal Cerrahi kliniğinde görev yapmıştır.

2009 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’ndan Fizyoloji Doktorası (PhD) almıştır.

2011 yılında Doçent ünvanına hak kazanmıştır. 2012 yılında da Cerrahi Onkoloji yandal uzmanlığını almıştır.

2014 yılında Avrupa Kolorektal Cerrahi Yeterliklik Kurulu’nun düzenlediği sınavları geçerek Kolorektal Cerrahi Yeterlilik diploması almıştır.

Özellikle gastrointestinal sistem ve obezite cerrahisi ve kolorektal cerrahi alanında çalışmaları olan Ersin Öztürk’ün 28 uluslararası, 12 ulusal yayınlanmış 40 makalesi, uluslararası toplantılarda sunulmuş toplam 17 bildirisi, 12 kitap bölümü yazarlığı ve Uludağ Üniversitesi’nin adını verdiği bir skorlama sistemi vardır.

Anal fistül tedavisinde lazerle tedavi yönteminin isim babası olup yine anal fistül tedavisinde kullanılan ve kendi adını verdiği “Ozturk Plug” yöntemini tanımlamıştır.

Ulusal kongrelerde 4 ödülü ve Uludağ Üniversitesi Sağlık Hizmet ödülü vardır.

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesidir. Tıp fakültesi öğrencilerine mide ve kolorektal benign ve malign hastalıkarı derslerini anlatmaktadır. Türk Cerrahi Derneği ve Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği üyesi olan Ersin Öztürk evli ve 2 çocuk babasıdır.

Facebook Sayfası

1500

Kişisel Sayfası

BURSA BARIATRIC EKİP

PROF. DR. ERSİN ÖZTÜRK

CERRAHİ ONKOLOJİ VE KOLOREKTAL CERRAHİ UZMANI

OP.DR.ERSOY TAŞPINAR

GENEL CERRAHİ VE OBEZİTE CERRAHİSİ UZMANI

HANDE GÜNGÖR

DİYETİSYEN

BELKIZ KESKİN

HASTA İLİŞKİLERİ KOORDİNATÖRÜ
TOP