Obezite Mide Küçültme Ameliyatı 2018 Fiyatları

Obezite Mide Küçültme Ameliyatı 2017 Fiyatları

Obezite Mide Küçültme Ameliyatı 2018 Fiyatları

Obezite ameliyatı fiyatları hakkında daha önce de yazılar yazmıştım. Obezite ameliyatı fiyatları 2018 yılı için ne kadar olucak?  bu konuda gelen çok fazla soru almaktayım.

Obezite ameliyatı – mide küçültme ameliyatı diyatları 2018 hastane ve doktora göre değişiklik göstermektedir. Mide Küçültme  ameliyat fiyatları 2018 yılı için değişiklik göstermesi beklenmiyor.

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı Obezite Cerrahisi için en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Peki Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar sorusunun yanıtı ve mevcut fiyat çeşitliliği nasıl oluşmaktadır.

Günümüzde oldukça yaygınlaşan ve cerrahlar tarafından çeşitli merkezlerde uygulanan mide küçültme ameliyatı fiyatları için belirlenmiş çeşitli rakamlar mevcuttur.

Obezite Ameliyatı fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Obezite Ameliyatı ücretini sigortalar karşılar mı?

sgk-dan-obezite-karari

Obezite ameliyatı ücretinin obezite tedavilerinde uygulanan mide küçültme ve tüp mide ameliyatları normal sağlık hizmetlerinden çıkarılarak istisnai sağlık hizmetleri kapsamına alındı.

Hastaneler bu tedavilerde artık daha fazla ilave ücret alabilecekler. Sağlık Uygulama Tebliği’nde (SUT) değişiklik yapılmasına ilişkin tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlandı. Hükümlerinin büyük kısmı 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek tebliğe göre, SUT’un istisnai sağlık hizmetleri listesinde ekleme ve çıkarmalar yapıldı.

Obezite tedavisinde uygulanan ve halk arasında mide küçültme olarak bilinen by-pass ameliyatları ile tüp mide olarak bilinen sleeve operasyonları istisnai sağlık hizmetleri listesine alındı.

Bursa Obezite

Bursa Obezite Cerrahisi, Bursa Obezite Merkezleri, Bursa Obezite Merkezi, Obezite Hastalıkları, Obezite Ameliyatı, Obezite Doktoru, Obezite tedavisi, Bursa Obezite Hastalıkları Tedavisi Doktorları, Bursa ilinde Obezite, Tüp Mide doktorları, mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler Bursa, Bursa diyabet ve obezite merkezi, metobalik cerrahi Bursa

Obezite Cerrahisi Fiyatları

Obezite Cerrahisi  mide küçültme ameliyatı fiyatları konusunda insanlar tarafından merak edilmektedir. Mide küçültme ameliyatı fiyatları hastanenin yapısına ve kullanılan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Mide küçültme ameliyatı fiyatları seçilen doktora göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Obezite cerrahisi fiyatları konusunda ciddi rakamlar istenmektedir. Ameliyatı yapan doktorun almış olduğu eğitim obezite ameliyat fiyatları belirlenirken çok etkili olmaktadır. Doktorun kullandığı yöntem ve ameliyat sonrasında bir takım komplikasyonların yaşanmaması için mide tüp ameliyatı fiyatları değişiklik göstermektedir.

Laparoskopik mide küçültme yöntemi obezite cerrahisi fiyatlarıiçin belirleyici bir etkendir. Obezite ameliyat fiyatları hastaların bütçelerini aşmasına rağmen çoğu bu ameliyatı olmak için ihtiyaç kredisi bile çekmektedir. Tüp mide ameliyatı fiyatı konusunu genel olarak tüm hastalar merak etmektedir. Bu nedenle doktorlara başvurarak tüp mide ameliyatı fiyatı hakkında gerekli bilgileri almaktadır.

Doktorlar hastalara ameliyat öncesi ve sonrası hakkında bilgiler vermesinin dışında tüp mide ameliyatı fiyatı içinde bilgiler vererek hastaların karar vermelerini beklemektedir.

Mide Küçültme Ameliyatının Fiyatını Etkileyen Faktörler

  • Kullanılan cerrahi malzeme kalitesi,
  • Kullanılan cerrahi malzemelerin teknolojisi,
  • Ameliyat teknolojisi,
  • Hastane ve hasta ağırlama şartları,
  • Doktorunuzun konu hakkındaki tecrübesi ve geçmişi.

Obezite Ameliyatlarının Fiyatları Nekadar?

Hastalarımızdan aldığımız soruların başında obezite ameliyatlarının fiyatları ve bu fiyatların neye göre belirlendiği geliyor.

Obezite ameliyatlarının fiyatlarını en temel olarak aşağıdaki başlıklara göre değişir;

Obezite ameliyatları doktor ücreti , Ekip ücreti, Malzeme Ücreti, Hastane ücreti, Yoğun bakım ücreti, Refakatçi Kalış Ücreti, Extra Ücretler, Ameliyat sonrası hasta takibi

Bu ücretlerden herhangi birindeki değişiklik ameliyat ücretinizi etkileyecektir. Bununla birlikte bu faktörleri biraz daha açmak gerekirse.

obezite fiyatları 2017

Doktor ücretlerini etkileyen faktörler;

Obezite Ameliyatı yapan doktorun nerede çalıştığı;

Obezite ameliyatınızı yapacak olan doktor devlet hastanesinde , tıp fakültesinde , sgk ile anlaşmalı özel bir hastanede , sgk ile anlaşmasız özel bir hastanede yada tamamen özel olarak çalışabilir. Ameliyatınızı yapacak olan doktorun nerede çalıştığı ameliyat ücretini etkileyen en önemli faktörlerden birisidir.

Obezite Ameliyatı yapan doktorun tecrübesi;

Obezite Ameliyatı yapan doktorun meslekteki tecrübesi ve özelliklede spesifik bir uzmanlık alanı olan obezite cerrahisindeki tecrübesi ameliyat ücretlerini etkileyen faktörlerden birisi olacaktır. Takdir edersiniz ki obezite cerrahisine yeni başlamış ve vaka sayısı 10 olan biri ile 1500 e aşkın vaka sayısı olan bir doktorun ameliyat ücretleri arasında fark olacaktır.

Obezite Ameliyatı yapan doktorun ünvanı;

Obezite Ameliyatı yapacak olan doktorun uzman , doçent yada profesör olması ameliyat ücretlerini doğrudan olmasa da dolaylı olarak etkileyecek faktörlerden birisidir.

Obezite Ameliyatı yapan doktorun başarılı ve başarısız vakaları;

Obezite Ameliyat yapan doktorun başarılı ve başarısız vakaları direk olarak olmasa da dolaylı olarak ameliyat ücretlerini etkiler. Doktorun geçmişte ölümlü vakasının olmaması , oluşabilen bütün komplikasyonlara müdahale edebilmesi ve hastalarını kurtarabilmesi doktorun tercih edilebilirliğini artıracaktır.

Obezite Ameliyatlarında Ekip Ücretini Etkileyen Faktörler;

Ekipteki kişi sayısı;

Ameliyatınıza özel olarak gelen her bir ekip üyesinin ayrı bir ücrete tabi olduğunu unutmamak gerekir.

Obezite Ameliyatına girecek ekipteki kişilerin tecrübeleri ve ünvanları;

Ameliyatınıza özel olarak giren ekip üyelerinden özel uzmanlık ve tecrübe gerektiren alanlarda çalışanlar için geçerli bir kriterdir. Örnek vermek gerekirse obezite ameliyatlarında anestezi riski hastanın vki nedeni ile daha yüksektir. Bu yüzden anestezini yapan doktorun ve teknisyenin alanlarında uzman olmaları gerekmektedir. Yine ekipteki kişilerin uzman, doçent yada profesör olması talep ettikleri ücreti artırabilir.

Obezite Ameliyatı Malzeme Ücretini Etkileyen Faktörler;

Malzemenin markası , kalitesi , muadilinin olup olmaması , malzemenin yerli veya ithal olması, eğer malzeme ithal ise o anki döviz kuru, malzemenin resteril olup olmaması malzeme ücretlerini direk etkileyen faktörlerdir.

Obezite Ameliyatı Hastane Ücreti;

Hastanenin devlet hastanesi mi özel hastanemi olup olmaması , özel hastane ise sgk ile anlaşmasının olup olmaması , hastanenin özellikleri ,hastanenin fiyat politikası  hastane ücretini etkileyen faktörlerdir.

Obezite Ameiyatı Yoğun Bakım Ücreti;

Her hastanın ameliyat sonrası yoğun bakım ihtiyacı bulunmamakla birlikte bazı hastalarda yoğun bakım ihtiyacı 2-3 güne kadar çıkabilmektedir. Yoğun bakım ücreti her hastaneye göre değişir. Hastanın yoğun bakım masrafı hastanın yoğun bakımda kaldığı gün , yoğun bakımda ihtiyaç duyacağı tedavi ve ilaçlar ve hastanenin yoğun bakım gecelik konaklama ücretine göre değişmektedir.

Refakatçi Kalış Ücreti;

Her hastanenin kendi belirlediği refakatçi kalış ve refakatçi yemek ücreti farklıdır. Refakatçinin masrafları kaldığı gün ve hastanenin belirlediği günlük ödemeye göre değişmektedir.

Extra Ücretler;

Ameliyat sırasında yada hastanede yatış sırasında oluşabilecek öngörülemeyen şeyler yada komplikasyonlar extra bir tedaviye yada extra bir malzemeye , ünite olarak kan takılmasına , yoğun bakım süresinin uzamasına yada hastanede yatış süresinde uzamaya neden olabilir yada hasta hastanede kalış süresinde extra diye tabir edilen hastane hizmetlerinden yararlanmak isteyebilir bu durumlar ise ameliyat ücretine extra maliyet olarak yansıyacaktır.

Obezite Ameliyatı Sonrası Hasta Takibi;

Ameliyat sonrası takip gerektiren ameliyatlarda  ameliyat ücretine dahil edilen ameliyat sonrası belirli süre ile yapılan doktor , diyetisyen ve psikiyatrist kontrolleride direk olmasa da dolaylı olarak ameliyat ücretini etkileyen faktörlerden biridir.

TOP